تکنولوژی جدید بازیافت پلاستیک بدون نیاز به آب
    
تعداد بازدید: 82
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/7/20

فرایند بازیافت واقعا” شگفت انگیز و سودمند است و این اجازه را می دهد تا مواد بجای هدر شدن، جهت کاربردهای دیگر استفاده شود

بازیافت پلاستیک

فرایند بازیافت واقعا” شگفت انگیز و سودمند است و این اجازه را می دهد تا مواد بجای هدر شدن، جهت کاربردهای دیگر استفاده شود و موجب صرفه جویی در مصرف منابع گردد اما بخش تاسف بار فرایند بازیافت پلاستیک، نیاز تجهیزات آن به تامین آب و انرژی است. به طور معمول، ضایعات پلاستیکی با مواد شوینده شسته و سپس به قطعات کوچکترخورد و شکل دهی مجدد می شود.که خود آن نیاز به گرم شدن تا ۱۸۰ درجه و پس از آن خنک کردن با آب دارد یعنی مصرف انرژی و آب.

اخیرا” فرآیند جدید بازیافت پلاستیک با آب صفر توسط ak Inovex در مکزیک معرفی شده  است. این روش قادر به شکل دهی مجدد دانه های پلاستیکی بدو نیاز به درجه حرارت بالا است بنابراین این فن آوری نه تنها موجب صرفه جویی در آب است، بلکه تنها به نیمی از انرژی مورد نیاز در روش های بازیافت معمولی است.

بازیافت پلاستیک بدون آب

در روش بدون آب می توان بیش از ۹۰ درصد انواع پلاستیک، از جمله پلی استایرن، PET و ABS را بازیافت نمود. همچنین بواسطه ساده تر بودن فرایند آن، نیاز به فضای کمتر در بازیافت بوده و خروجی آن با کیفیت بالاتر می باشد.

Gizmag گزارش می دهد که این تکنولوژی با بهره گیری از دیواره ویژه ای است که در زمان تماس قادر به انجام  شکل دهی پلاستیک به شکل پلیت مورد نظر و خنک کردن همزمان آن پلیت می باشد.ak Inovex  دارای ثبت اختراع در سه فن آوری های مختلف که باعث امکان پذیر شدن این فرایند می باشد، است.گام بعدی در این پروژه استفاده از مواد شوینده جدید بجای مواد قلیایی است که اثرات تخریبی زیست محیطی آن کمتر و قیمت آن ارزانترمی باشد. این شرکت در حال حاضر با گروه ALINSA که یک شرکت متخصص در ساخت محصولات پاکسازی محیط زیست می باشد در حال همکاری می باشد.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.