پیشنهاد جمع آوری برخی مواد پلاستیکی تا سال 2025
    
تعداد بازدید: 464
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/8/28

اتحادیه اروپا ضمن ارائه پیشنهاد ممنوعیت استفاده از پلاستیک های یکبار مصرفی چون نی، کارد، چنگال پلاستیکی و گوش پاک کن، خواستار جمع آوری بطری های پلاستیکی مایعات تا سال 2025 شد.
این پیشنهاد هم راستا با تمهیدات اتحادیه اروپا برای نجات محیط زیست از پسماندهای پلاستیکی عرضه شد.
«فرانس تیمرمانس» معاون اول رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت: ضایعات پلاستیکی، موضوعی مهم است و کشورهای اروپایی باید برای مقابله با این مشکل، همکاری داشته باشند.
وی افزود: پیشنهادی که امروز دوشنبه مطرح شد، استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف در سوپرمارکت ها را کاهش خواهد داد.
در این پیشنهاد، درخواست ممنوعیت استفاده از وسایل پلاستیکی ارائه شده اما ضرب الاجلی برای عملی شدن آن تعیین نشده است. پیشنهاد مطرح شده برای اینکه به مرحله اجرا گذارده شود، باید به تصویب 28 کشور عضو اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا برسد.
به موجب این طرح پیشنهادی، تولیدکنندگان باید بخشی از هزینه های مربوط به مدیریت پسماند را تقبل کنند، ضمن اینکه مشوق هایی برای تولید وسایلی با آلودگی کمتر ارائه خواهد شد.
همچنین طبق این طرح، کشورهای عضو اتحادیه اروپا موظف هستند 90 درصد از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف مخصوص نوشیدن مایعات را تا سال 2025 جمع آوری کنند.
اتحادیه اروپا در حال حاضر نیمی از پلاستیک های جمع آوری و تفکیک شده اش را صادر می کند که 85 درصد از این میزان از چین سر در می آورد.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.