افزودنی اکسا
    
تعداد بازدید: 466
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/8/28

افزودنی اکسا زیست تخریب پذیر توانایی ایجاد شتاب در تجزیه شدن زنجیر های پلیمری و سپس جذب زیستی را به فراورده پلی اتیلنی با محرک هایی چون نور و حرارت محیط می دهد، البته با حفظ خواص فیزیکی مکانیکی تا زمان عمر مفید محصول می دهد. بدین صورت که افزودنی های دارای اپر نگهدارنده به مدت مشخص می باشند.

این افزودنی سبب تبدیل فیلم­های پلاستیکی به ذرات با اندازه نامرئی که با چشم غیر مسلح قابل رویت نمی باشد را می دهد و در نهایت تبدیل به یک ماهیت شیمیایی که بخشی از زنجیره غذایی میکروب­های خاک، قارچ ها و باکتری هاست را تشکیل می دهد. بسته افزودنی شامل استابلایزرهایی که قدرت مکانیکی و دوام را به فیلم انتقال می دهند بوده که منجر به ایجاد و حفظ بالاترین یکپارچگی مکانیکی در 12 ماه اول می شود. بعد از این مرحله استفاده فرایند تجزیه شدن اکسایشی شروع می شود و منجر به جذب زیستی در مدت 2 تا 5 سال می شود. عوامل اصلی که اکسیداسیون غیر زنده را تحت تاثیر قرار می دهد گرما و نور خورشید است.
برای کاهش وزن مولکولی و تولید ترکیبات با وزن مولکولی کم که به راحتی توسط میکروارگانیسم ها جذب می شوند، مرحله نخست تخریب زنجیره های پلیمری لازم و ضروری است. این افزودنی در دوزهای بسیار پایین برای فیلم پلی الفینی (1-3%) مقاومت مکانیکی و سایر خصوصیات را برای یک دوره حداقل 12 ماه تضمین می کند.

لازم به توضیح است که هیچ گونه تفاوتی در فرآیند تولید پلاستیک و کاربری آن ایجاد نمی‌شود. فرآیند تجزیه با قرارگیری در معرض هر گونه نور، گرما و تنش محیط(این عوامل نقش شتاب دهنده بروی سرعت شکست زنجیره ها را برعهده دارند)، آغاز می‌شود و سپس در محیط خاکی خوراک باکتری ها ، قارچ های شده و تجزیه می گردند.
این مستربچ ها در انواع کیسه های نایلکس، نایلون، مالچ ها و ... قابل استفاده هستند.

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.